Cykloturistika na Podbanskom a vo Vysokých Tatrách

Všeobecné informácie

V okolí Podbanského, ako aj v samotných Vysokých Tatrách sa nachádza množstvo cyklotrás, určených pre rôzne typy cyklistov. Od najjednoduchších, určených najmä rodinám s deťmi, až po tie najnáročnejšie, určené naozajstným fajnšmekrom. Pre našich návštevníkov sme pripravili niekoľko tipov a máp, pomocou ktorých sa môžu rýchlejšie zorientovať a zistiť, aké cyklotrasy sú na okolí k dispozícii. Ako uvidíte, možnosti sú naozaj široké a existujúce cyklotrasy sú ďalej rozširované.

Cyklotrasy v okolí Podbanského

V blízkosti Podbanského sa nachádza tzv. Tatranská magistrála, tiahnuca sa od Západných Tatier, Vysokými Tatrami a potom na sever k poľskej strane. Na ňu voľne nadväzujú ďalšie cyklotrasy, spájajúce množstvo zaujímavých miest a dedín, ako napríklad Pribylina, Hybe alebo Liptovská Kokava. Pre základnú orientáciu v okolí Podbanského slúži mapa nižšie.
Cyklotrasy vo Vysokých Tatrách

Kam sa po všetkých cyklotrasách môžete vlastne dostať ? V podstate všade, od Západných Tatier môžete prejsť na západe až po Belianske Tatry na východe. Pre prehľad uvádzame aspoň stručné informácie, kam môžete smerovať pri výletoch. Ak sa vydáte na západ, dostanete sa až do blízkosti Liptovského Mikuláša a obcí v jeho blízkosti. Smerom na juh sa dostanete do obcí Pribylina, Liptovská Kokava alebo Hybe, pričom počas celej doby budete mať výhľad či už na samotné Vysoké Tatry, tak aj na Kriváň. Ak sa vydáte na východ, postupne môžete prejsť na Štrbské Pleso, Smokovce a Tatranskú Lomnicu. Samozrejme, cestou sa môžete zastaviť aj v tatranských obciach Vyšné Hágy, Tatranská Polianka alebo Tatranská Lesná. Na mape nižšie je pohľad na väčšinu cyklotrás v tejto oblasti - pre bližše informácie je možné mapu zväčšiť a získať detaily o jednotlivých cyklotrasách.
(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).