Voľný čas - turistika, lyžovanie a iné aktivity

Turistika a precházky v okolí

Ak máte záujem aj o turistiku, určite v Tatrách nájdete ideálne podmienky. Za všetky môžeme menovať napríklad Kriváň, Rysy, Bystrá. Ďalej plesá, ako napríklad Zelené pleso, Štrbské pleso, Skalnaté pleso a iné. Vysoké Tatry ponúkajú široký výber turistických trás rôznych obtiažností pre rôzne vekové kategórie - od detí až po skúsený horalov. Pri výbere vám samozrejme môžeme pomôcť a poradiť, pretože sami sme aktívni turisti. Viac informácií o turistike vo Vysokých Tatrách nájdete tu.

Turistika vo Vysokých Tatrách

Lyžovanie

Pre lyžiarov je k dispozícii lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza priamo na Podbanskom. Ďalšie lyžiarske strediská sú ľahko dostupné v známych tatranských osadách (Štrbské Pleso, Smokovec, Tatranská Lomnica a iné). Ďalšie informácie o lyžovaní v okolí (vzdialenosti, popis a fotografie) nájdete na tejto stránke.

Lyžovanie vo Vysokých Tatrách

Cykloturistika a cyklotrasy

Pre milovníkov bicyklov a jazdy na ňom je k dispozícii veľa možností. V okolí sú k dispozícii ako normálne cesty, po ktorých sa dostanete napríklad na Štrbské Pleso a do ostatných tatranských obcí, tak aj lesné chodníky, vedúce do širokého okolia v dĺžke desiatok kilometrov. Viac informácií o cyklotrasách vo Vysokých Tatrách nájdete tu.

Cykloturistika vo Vysokých Tatrách

Rafting na rieke Belá

V prípade záujmu o trochu adrenalínu je možné absolvovať splav, resp. rafting na Belej. Neďaleko od chaty (cca. 500 m) sa nachádza tzv. Kokavský most, čo je známe miesto, odkiaľ je možné absolvovať splav v dĺžke niekoľko kilometrov - takmer až do Liptovského Hrádku. Ideálne podmienky sú na jar, kedy je v rieke najviac vody.
Cena za osobu je približne 30 €, v závislosti od výbavy, obdobia a organizátora splavu.

Rafting na rieke Belá vo Vysokých Tatrách

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Priamo na Štrbskom Plese si môžete prenajať člnok, pomaly veslovať a zároveň sa nechať uspávať vlnkami na hladine Štrbského Plesa. Ceny sa pohybuj už od 15 € (pre 3 osoby), v závislosti od typu člnku, ktorý si prenajmete.

Člnkovanie na Štrbskom Plese

Pribylina - múzeum liptovskej dediny

V múzeu liptovskej dediny v Pribyline (cca. 5km od ubytovania) nájdete zrekonštruované príbytky a obydlia našich predkov, spoločne s kostolom a sídlom zemepána. V príbytkoch sa nachádzajú predmety, ktoré slúžili každodennému životu - ako pri práci, tak pri oddychu. Taktiež sa tu nachádzajú dielne starých majstrov - kováča, staviteľa a robotníka.

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Permon - wellness a bazény

V blízkosti sa tiež nachádza známy hotel Permon, kde môžete nájsť sauny (s rôznou teplotou), wellness a bazeny. Permon je ideálnym miestom pre odpočinok nielen vás, ale aj vašich detí. Taktiež sú tu ponúkané služby, ako sú masáže, manikúra a pedikúra, ktoré vás nabijú novou energiou a pomôžu ako vášmu zdraviu, tak vášmu vonkajšku. Vzdialenosť od nášho ubytovania je asi 4 km, takže si môžete urobiť aj peknú prechádzku.

Hotel Permon - oddych, relax, wellness

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je zábavný park, nachádzajúci sa neďaleko mesta Liptovský Mikuláš. Rozdelený je na niekoľko častí - zábavná a ubytovacie časť. K zábavnej časti patrí bazeny s tobogánmi, Tropical Paradise a wellness. V ubytovacej časti sa nachádzajú kapacity pre ubytovanie hostí. Najväčšiu časť zaberajú bazeny s termálnou vodou s rôznou teplotou, pričom časť z nich je krytá a zvyšok sú vonkajšie. Väčšina z nich je prepojená s tobogánmi rôznej náročnosti, v ktorých sa môžete zviesť ako jednotlivo, tak vo dvojici. Wellness ponúka rôzne masáže, kúpele a zábaly, ktoré pomôžu vášmu telu dostať sa do kondície. Okrem toho sú k dispozícii aj rôzne špeciality, ako napríklad čokoládová masáž a celkové omladenie pokožky. Vzdialenosť od nášho ubytovanie je asi 30 km (cca. 35 minút jazdy autom).

Aquapark Tatralandia

Bešeňová - Termal park

Bešeňová ponúka oddych a zábavu pre všetkých - od najmenších detí až po tie najstaršie. Bešeňová ponúka liečivú geotermálnu vodu s teplotou 60 stupňov, ktorá sa využíva v 8 vonkajších a 8 vnútorných bazénov. Okrem toho sú k dispozícii aj tri tobogány pre dokonalú zábavu. K oddychu tiež poslúži wellness, kde je k dispozícii niekoľko druhov masáží a sauny s niekoľkými druhmi inhaláciou. Nechýbajú tiež rôzne špeciality, ako sú napríklad bankovanie, lávové kamene a fitness, ktoré vám dopomôžu k fyzickej aj psychickej pohode. Vzdialenosť od nášho ubytovanie je asi 39 km (cca. 45 minút jazdy autom).

Bešeňová - Termal park