Lyžovanie - Podbanské a Vysoké Tatry

Všeobecné informácie

Pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov sa na Podbanskom nachádza lyžiarske stredisko, kde sa každý môže naučiť základy lyžovania. Pre pokročilých a náročnejších lyžiarov sú k dispozícii neďaleké lyžiarske strediská, ktoré ponúkajú dlhšie zjazdovky, umožňujúce naplno si vychutnať lyžovanie. Tu je ich prehľad:

  • Podbanské - 3 km
  • Štrbské Pleso - 19 km
  • Starý Smokovec - 32 km
  • Tatranská Lomnica - 39 km
  • Lučivná - 45 km

Podbanské

Lyžovanie na Podbanskom

Najbližšie lyžiarske stredisko sa nachádza priamo na Podbanskom, cca. 3 km od našej chaty. K dispozícii sú dva svahy a tri vleky. Zjazdovky sú vhodné najmä pre začínajúcich lyžiarov alebo pre tých, čo si chcú zlepšiť techniku lyžovania. K dispozícii je dostatočne veľké parkovisko, požičovňa lyží, lyžiarska škola a občerstvenie priamo na svahu.
Zapožičanie lyžiarskeho kompletu pre dospelého je v cene okolo 13 €/deň, pre deti 10 €/deň a snowboardovej sady 15 €/deň. K dispozícii je aj lyžiarsky inštruktor. Výhodou tohoho strediska je ľahká dostupnosť a priaznivé ceny za lístky. Prevádzkovateľom je Grand Hotel Permon.

Lyžovanie na Podbanskom - zjazdovka Lyžovanie na Podbanskom - vlek


Štrbské Pleso

Lyžovanie na Štrbskom Plese

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso sa nachádza cca. 19 km od nášho ubytovania. Pre lyžiarov ponúka ľahké a stredne náročné zjazdovky s dĺžkou cca. 9 km, na ktoré sa môžete dostať pomocou niekoľkých lanoviek a vlekov. K dispozícii je parkovanie priamo pri svahu alebo na centrálnom parkovisku, požičovňa lyžiarskej výbavy a lyžiarska škola neďaleko svahu. Lanovkami sa môžete vyviezť až na Solisko, kde sa vám otvorí výhľad do širokého okolia, ale aj na samotné Štrbské pleso. Zistiť ceny za lyžovanie a zakúpiť si lístky je možné prostredníctvom portálu www.gopass.sk.

Pohľad na lyžiarsky svah, skokanský mostík a hotely na Štrbskom Plese


Smokovec

Pohľad na zjazdovku v Smokovci

Lyžiarske stredisko Smokovci sa nachádza cca. 32 km od našeho ubytovania, neďaleko hotela Átrium. Je určené predovšetkym začínajúcim lyžiarom, keďže svahy nie sú strmé.
Tatranská Lomnica

Zjazdovka a stanica lanovky v Tatranskej Lomnici

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica je vzdialené cca. 39 km od nášho ubytovania. Parkovanie je zabezpečené na niekoľkých parkoviskách neďaleko zjazdoviek, alebo v centre osady Tatranská Lomnica. Aj v tomto stredisku je možné zapožičať si lyžiarsku výstroj alebo prenajať si lyžiarskeho inštruktora. Priamo z Tatranskej Lomnice sa lanovkami môžete vyviezť až na Skalnaté Pleso, alebo len na stanicu Čučoriedky. Zistiť ceny za lyžovanie a zakúpiť si lístky je možné postredníctvom portálu www.gopass.sk.
(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).