Turistika a prechádzky vo Vysokých Tatrách

Všeobecné informácie

Pre záujemcov tu uvádzame informácie a zaujímavé možnosti na turistiku vo Vysokých Tatrách. Pre zaujímavosť vyberáme najznámejšie turistické strediská a horské chaty, ku ktorým sa môžete vybrať. Na turistickej mape nižšie si môžete pozrieť najvyhľadávanejšie turistické trasy a chodníky, nachádzajúce sa vo Vysokých Tatrách. Na priložených fotografiách si môžete prezrieť Vami zvolený cieľ. Nižšie nájdete nasledujúce tatranské lokality a strediská so zoznamom horských túr a chát, ku ktorým sa môžete vypraviť za turistikou:


Turistická mapa


Na turistickej mape nižšie nájdete najznámejšie turistické chodníky vo Vysokých Tatrách. V mape sú uvedené aj nadmorské výšky tatranských vrchov a kopcov, aby bolo možné aspoň približne odhadnúť náročnosť túry. Mapa je len orientačná, pred každou túrou sa odporúča preštudovať si podrobnú turistickú mapu aj s ďalšími informáciami pre bezproblémový výlet.
Podbanské


Kriváň (2494 m.n.m)

Kriváň patrí k najznámejším slovenským symbolom, pričom väčšina túr a národný výstup sa konajú na jeseň. Medzi východiskové body pre výstup patria Tri studničky, pričom z Podbanského k nim trvá cesta cca. 5-10 minút autom. Samotný výstup na Kriváň trvá približne 3-3,5 hodiny.

Pohľad na Kriváň Pohľad na Kriváň a rieku Belá


Štrbské pleso


Chata pri Popradskom plese (1500 m.n.m)

Turistický chodník ku Chate pri Popradskom plese vedie zo Štrbského plesa, pričom cesta k nej trvá približne 1 hodinu. K Popradskému plesu sa dostanete po červenom turistickom chodníku. V chate sa nachádza reštaurácia a pre záujemcov je tu možnosť ubytovať sa.

Chata pri Popradskom plese Chata pri Popradskom plese Chata pri Popradskom plese


Chata pod Soliskom (1840 m.n.m)

Chata pod Soliskom sa nachádza nad Štrbským plesom. Vedie k nej turistický chodník alebo je možné k nej vystúpiť na lanovke.

Chata pod Soliskom Chata pod Soliskom


Vodopád Skok (1725 m.n.m)

Vodopád Skok sa nachádza nad Štrbským plesom. Vedie k nemu žltá turistická trasa, celková doba je okolo 2 hodín.

Vodopád Skok Vodopád Skok Vodopád Skok

Ďalšie informácie o turistike na Štrbskom Plese nájdete tu.
Smokovec - Hrebienok


Téryho chata (2015 m.n.m)

K Téryho chate sa dostanete zo Smokovca na Hrebienok, potom po červenej a zelenej značke na Zamkovského chatu a následne po zelenej značke. Cesta k Téryho trvá približne 4 hodiny.

Téryho chata Téryho chata Téryho chata


Bilíkova chata (1255 m.n.m)

K Bilíkovej chate sa dostanete zo Smokovca po chodníku na Hrebienok, cesta trvá približne 45 minút.

Bilíkova chata


Zamkovského chata (1475 m.n.m)

K Zamkovského chate sa dostanete zo Smokovca na Hrebienok, potom po červenej a zelenej značke. Cesta k nej trvá približne 2 hodiny.

Zamkovského chata Zamkovského chata


Zbojnícka chata (1960 m.n.m)

K Zbojníckej chate sa dostanete zo Smokovca cez Hrebienok, po červenej a následne modrej trase. Cesta k nej trvá približne 3 hodiny.

Zbojnícka chata Zbojnícka chata


Rainerova chata (1300 m.n.m)

Ku chate sa dostanete zo Smokovca cez Hrebienok, odkiaľ sa vydáte po červenej trase. Cesta k nej trvá približne 1:15.

Rainerova chata Rainerova chata

Ďalšie informácie o turistike v okolí Smokovcov nájdete tu.
Tatranská Lomnica


Chata pri Zelenom plese / Brnčálka (1551 m.n.m)

Ku chate sa dostanete z Tatranskej Lomnice. Odporúčame využiť lanovku a vyviezť sa až na Skalnaté Pleso, čím ušetríte asi 3 hodiny. Odtiaľto sa po výstupe a následnom zostupe po červenej trase dostanete až ku chate. Cesta zo Skalnatého plesa zaberie asi 5-6 hodín.

Chata pri Zelenom plese Chata pri Zelenom plese


Skalnatá chata (1751 m.n.m)

Skalnatá chata sa nachádza pri Skalnatom plese, neďaleko stanice lanovky.

Skalnatá chata Skalnatá chata


(Fotografie sú majetkom autora. Informácie uvedené tu sú len informatívne a za ich presnosť a správnosť nenesieme zodpovednosť).